Wczoraj,17.09.2019 odbyło się powakacyjne spotkanie członków EKF. Na spotkaniu stworzyliśmy i omówiliśmy harmonogram prac Klubu na rok 2019/2020 (dostępny w zakładce "Spotkania") Program zapowiada się interesująco, bedzie dużo zajęć praktycznych z LR i PS.
Przygotowujemy również wystawę naszych prac. Będzie bardzo, bardzo ciekawie :)
Obejrzeliśmy i omówiliśmy zdjęcia, które nasi Klubowicze robili w czasie wakacji. Najlepsze prezentujemy w naszej galerii.

 

 

 

 

Postanowilismy,że zajęcia wtorkowe(07.05) odbędą się w plenerze. Ponieważ jest czas kwitnienia rzepaków, wybralismy się za Elbląg, na pola. I wtedy się zaczęło...Stonka ludzka rzuciła się fotografowac co się dało-rzepaki, współplenerowców, zająca, liście,drzewa, wiedźmę na biopaliwo. Jednym słowem-zbiorowe ADHD. Generalnie, ciekawsze od tych rzepaków okazało się portretowanie :). Następnym razem zabieramy modelki. Jeśli znajdziemy chętne dziewczyny ;). W każdym razie-plener, to jest to, co króliczki lubią najbardziej. A znaleźć sie wśród ludzi,którzy mają podobne odchylenia-bezcenne :) :) :)

 

 

Na spotkaniu 02.04.2019 wybieraliśmy, ocenialiśmy i omawialiśmy najlepsze zdjecia . Połączyliśmy trzy tematy- "Czlowiek w mieście", "Miasto nocą" i "Marzec". I miejsce zajęło rewelacyjne zdjecie Piotra Nowickiego, II- Kasia Ucińska, III-Sebastian Stawiński i IV- Kasia Ucińska. Reszta spotkania minęła na pogaduszkach. Marian Lubawski zdał krótką relację z pobytu na Festiwalu Kolorów w Indiach-z niecierpliwością czekamy na zdjecia jego i pozostałych podróżników-fotografów .

Następne spotkanie odbędzie się 16.04.2019-proponujemy odbyć spotkanie przedświąteczne- posiedzieć gdzieś, porozmawiać. :) 

 

Na wczorajszym spotkaniu omawialiśmy, ocenialiśmy i wybraliśmy najlepsze zdjecia lutowe. I miejsce-Kasia Ucińska, II miejsce -Grażyna Kamińska i III miejsce Piotr Nowicki. Ze względu na to,że byliśmy w okrojonym gronie, rozstrzygnięcie konkursu "Czlowiek i miasto" postanowiliśmy przenieść na następne spotkanie. Jeżeli 19.03.2019 pogoda dopisze, wyruszamy w plener i realizujemy temat "Miasto". Jeżeli bedzie zimno i mokro, spotykamy się w CSE Swiatowid i oceniamy zdjęcia konkursowe. Tak więc,Kochani Klubowicz-do dzieła!!! Aparaty w garść i wyruszamy polować na  Człowieka. Przypominam,że przynosimy 1 zdjęcie czarno-białe.

 

Na spotkaniu w dniu 05-02-2019 ocenialiśmy zdjęcia styczniowe. I miejsce ex aequo- Krzysztof Kosecki i Katarzyna Ucińska, II miejsce- Krzysztof Kosecki, III miejsce- Grażyna Kamińska.Po naradzie doszliśmy równieź do wniosku,że osoby permanentnie opuszczające spotkania zostaną usunięte z EKF i Grupy. Ustaliliśmy również temat "pracy domowej", którą przyniesiemy na spotkanie w marcu- "Człowiek i miasto"- zdjęcie street, czarno-białe. Ustaliliśmy również , że następne spotkanie poświęcamy w całości na warsztaty LR i PS.

 

W sobotę 19-01-2019 odbył sie plener fotograficzny w Bażantarni. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, grupa zapaleńców ruszyła na fotograficzne łowy. Trasa spaceru wiodła czerwonym szlakiem, wzdłuż Srebrnego Potoku.Dotarlismy do Diabelskiego Kamienia-największego głazu narzutowego na terenie Bażantarni, gdzie robiliśmy zdjęcia z długimi czasami. Plener zakończył się pieczeniem kiełbasek :) Nieobecni bardzo żałują i liczą na następny plener :)

 

 

W dniu 18.12.2018 w Restauracji "Pod Kogutem" odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Elbląskiego Klubu Fotograficznego. W sympatycznej atmosferze omówiliśmy nasze dotychczasowe działania oraz plany na przyszły rok. Postanowiliśmy zmienić sposób oceniania zdjęć konkursowych, rozmawialiśmy na temat plenerów fotograficznych, naszych prac, sprzętu,jaki posiadamy itp. Podziwialiśmy przepięknie wydrukowane zdjęcia Piotra Nowickiego i Marka Orkwiszewskiego. Panowie- klasa :) Stwierdziliśmy,że powinnismy częściej wybierać się na takie spotkania, aby na luzie porozmawiać o fotografii. To było świetne spotkanie. Kto był, ten wie, kto nie był,niech żałuje :) Koleżanki i Koledzy, do zobaczenia w przyszłym roku :)

Na wczorajszym spotkaniu EKF zrobiliśmy podsumowanie oraz omówienie sesji,które odbyły się w listopadzie na terenie CSE Światowid. Wykorzystywaliśmy wszelkie dostępne oświetlenie-część Klubowiczów robiła zdjęcia korzystając z oświetlenia studyjnego, część z lamp błyskowych, a jeszcze inni ze światła zastanego. Efekty są bardzo ciekawe :) Wybieraliśmy najlepsze zdjęcia z tych sesji oraz poddaliśmy konstruktywnej ( ! ) krytyce wszystkie,w koncu spotykamy się równiez po to,aby wyeliminować błędy,które popełniamy podczas fotografowania- chcemy, by nasze zdjęcia były coraz lepsze. Nie poddawaliśmy ocenie urody Modelek,tylko walory artystyczne, technikę oraz kompozycję, czyli wszystko to, co składa się na tzw"dobre" zdjęcie.Zwycięzcami zostali-Przemek Perucki, Mariusz Ciągadlak, Kasia Ucińska i Paweł Budkowski

Drugą godzinę spotkania poświęciliśmy kadrowaniu oraz kompozycji zdjęcia, niby wszyscy wiedzą, ale czasami gdzieś ta wiedza ucieka :)

- reguła trójpodziału

- naturalne ramki

- symetria

- linie

- proste horyzonty

 

 

 

 

Kolejne spotkanie EKF, które odbyło się 20.11.2018 przeznaczyliśmy na warsztay "Fotografowanie w budynku CSE Światowid". Niektórzy fotografowali modelki na Czarnej Sali korzystając z oświetlenia studyjnego, niektórzy na terenie budynku, korzystając ze światła zastanego. Światła nie było zbyt wiele, więc tu liczyła się pomysłowość i kreatywność oraz pomocna okazała się znajomość naszych aparatów :) Mamy wśród nas doświadczonych fotografów, którzy wspomagali tych mniej doświadczonych swoją wiedzą :)

 

 

 

Drugą część spotkania wczorajszego spotkania przeznaczyliśmy na warsztaty fotografizczne. Mamy w naszym gronie świetnych fotografów, którzy dzielą się znami swoją wiedza. Omówiliśmy dobór i cechy obiektywów oraz ich zastosowanie w portrecie, portrecie w krajobrazie oraz krajobrazie. Następnym omówionym tematem były ogólne zasady kadrowania-metoda trójpodziału, dobór kadru (proporcje)- 1x1, 2x3, 4x3, 16x9